Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer natural yellow topaz stone, natural blue topaz stone and natural citrine topaz stone.
₹ 30 / Carat Get Latest Price
| Clarity | 95% |
| Color | Yellow |
| Shape | Oval |
| Size | 10mm ( Thickness ) |
| Usage/Application | Jewelry |
| Packaging Type | Box |
| Material | Topaz Stone |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 1000 Carat
₹ 400 / Carat Get Latest Price
| Color | Sky Blue |
| Shape | Square |
| Size | 8mm ( Thickness ) |
| Usage/Application | Jewelry |
| Weight | 20 g |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stone |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 1000 Carat
₹ 100 / Carat Get Latest Price
| Clarity | 90% |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Jewelry |
| Size | 10mm ( Thickness ) |
| Gemstone Material | Natural |
| Stone Type | Citrine Topaz |
| Weight | 20 gm |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Carat
Imran Khan (CEO)
AA Gems And Jewellery
3899, Kumaro Ka Mohalla, Ramchadr Ji Ki Chokdi
Jaipur - 302002, Rajasthan, India