Pioneers in the industry, we offer natural pearl stone, south sea golden pearl and south sea pearl gemstone from India.
₹ 50 / Carat Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Jewelry |
| Size | 5mm ( Diameter ) |
| Gemstone Material | Pearl Stone |
| Shape | Sphere |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Carat
₹ 75 / Carat Get Latest Price
| Gem Type | South Sea Pearl |
| Color | Golden |
| Size | 4mm ( Diameter ) |
| Usage/Application | Jewellery Making |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Sphere |
Minimum order quantity: 500 Carat
₹ 400 / Carat Get Latest Price
| Gem Type | South Sea Pearl |
| Color | White |
| Size | 8mm ( Diameter ) |
| Usage/Application | Jewellery Making |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Sphere |
Minimum order quantity: 1000 Carat
Imran Khan (CEO)
AA Gems And Jewellery
3899, Kumaro Ka Mohalla, Ramchadr Ji Ki Chokdi
Jaipur - 302002, Rajasthan, India