Offering you a complete choice of products which include natural sulemani hakik bracelet, natural suleimani hakik bracelet, natural lapis lazuli bracelet, natural lava 7 chakra bracelet, natural red jasper bracelet and natural lapis bracelet.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Natural Sulemani Hakik bracelet |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Natural Sulemani Hakik bracelet |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Color | black |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Material | Natural lapis lazuli bracelet |
| Diamond Type | Natural lapis lazuli bracelet |
| Color | Purple |
| Usage/Application | Natural lapis lazuli bracelet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Size | 10–15 mm |
| Number Of Stones | 7 |
| Application | Crystal Healing |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Set Type | Bracelet |
| Stone Treatment | Natural |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Rose Quartz |
| Bead Size | 8 mm |
| Size | 7 Inch |
| Color | Red |
| Usage/Application | bracelete |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural Lapis |
| Metal Type | Brass |
| Bracelet Style | Beaded |
| Stone Shape | Round |
| Stone Cut | Tumbled |
| Closure Type | Elastic |
| Occasion | Daily Wear |
| Gender | Unisex |
| Size | 6.0 in |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural agate |
| Bead Size | 8 mm |
| Bracelet Size | Free size |
| String Material | Elastic cord |
| Closure Type | Elastic |
| Color | Multi color |
| Finish | Polished |
| Occasion | Meditation, Casual, Gift, Daily wear, Party |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | natural green aventuri |
| Ideal For | bracelete |
| Stone Name | natural green aventuri |
| Material | stone |
| Color | Green |
| Usage/Application | bracelete |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Bracelet Type | Beaded |
| Gemstone Name | Tiger Eye |
| Tiger Eye Grade | AAA |
| Bracelet Style | Beaded |
| Metal | No Metal |
| Bead Size | 8 mm |
| Stone Shape | Round |
| Stone Cut | Cabochon |
| Bracelet Length | Adjustable |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Rose Quartz |
| Bead Size | 8 mm |
| Size | 6 Inch |
| Color | Pink |
| Usage/Application | bracelete |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are offering Natural Rose Quartz Bracelet to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Stainless Steel |
| Gemstone Name | Magnet Bracelet |
| Magnet Type | Hematite |
| Bracelet Style | Beaded |
| Magnet Placement | Multi Magnet |
| Bead Size | 8 mm |
| Finish | Matte |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material | Beads |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Healing & Prosperity |
| Color | Blue |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Stone Form | Bracelet Set |
| Gemstone Name | Seven Chakra |
| Stone Size | 8mm |
| Bracelet Style | Beaded |
| Number Of Stones | 7 |
| Bead Size | 8 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are offering Natural Seven Chakra Bracelet to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | Septic |
| Bead Size | 8 mm |
| Bracelet Style | Beaded |
₹ 501 / Carat Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Carat | 200 |
| Color | White |
| Gemstone Material | Opal Stone |
| Shape | Oval |
| Usage/Application | Personal Use |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | 7 Chakra |
| Bead Size | 8 mm |
| Size | 6.5 Inch |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | bracelete |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | High allite |
| Bracelet Style | Beaded |
| Bead Size | 8 mm |
Minimum order quantity: 20 Piece
We are offering Natural Howlite Bracelet to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
.
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | Carnelian |
| Bracelet Style | Beaded |
| Bead Size | 8 mm |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | Rodocrosite |
| Bracelet Style | Beaded |
| Bead Size | 8 mm |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Gemstone Name | Turquoise |
| Bracelet Style | Beaded |
| Bead Size | 8 mm |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Pyrite |
| Bead Size | 4 mm |
| Size | 6.5 Inch |
| Color | Black |
| Usage/Application | bracelete |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Citrine |
| Bead Size | 8 mm |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Imran Khan (CEO)
AA Gems And Jewellery
3899, Kumaro Ka Mohalla, Ramchadr Ji Ki Chokdi
Jaipur - 302002, Rajasthan, India