Leading Manufacturer of natural tiger eye stone, natural chrysoberyl cats eye stone and lehsunia cats eye stone from Jaipur.
₹ 10 / Carat Get Latest Price
| Material | Natural Stone |
| Color | Golden And Brown |
| Usage/Application | Jewelry |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Oval |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 8mm |
| Stone Type | Tiger Eye |
Minimum order quantity: 1000 Carat
We are offering Natural Tiger Eye Stone to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Available Size: 6mm, 10mm, 8mm
Available Shape: Square, Round
₹ 500 / Carat Get Latest Price
| Color | Off White |
| Material | Stone |
| Weight | 20 gm |
| Shape | Oval |
| Size | 13mm ( Thickness ) |
| Usage/Application | Jewelry |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 20 Carat
₹ 101 / Carat Get Latest Price
| Color | Golden |
| Material | Stone |
| Weight | 25 gm |
| Shape | Oval |
| Size | 13mm ( Thickness ) |
| Usage/Application | Jewelry |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 1000 Carat
Imran Khan (CEO)
AA Gems And Jewellery
3899, Kumaro Ka Mohalla, Ramchadr Ji Ki Chokdi
Jaipur - 302002, Rajasthan, India